[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • ww991
    Drive
    • 2008
    • 82

    Wymienione na gwarancji Teraz jest 398 mm - jedna biała kropka i trzy żółte

    Komentarz

    • Maicroft
      Moderator
      S_OCP MemberModeratorr
      • 2004
      • 25757
      • Audi

      Ja dzis mierzylem u siebie i na polowce baku i kilku rzeczach w bagazniku wyszlo 360mm. Ulozyly juz sie, wiec za jakis czas je zareklamuje :lol:
      Spritmonitor.de

      Komentarz

      • dargli
        Classic
        • 2012
        • 18

        Moim zdaniem trzeba wysłać zapytanie do SAP jaki powinien być dystans dla aut z LPG i w przypadku odmowy wymiany sprężyn w ASO podstawić im pod nos oficjalne pismo SAP, które byłoby do zassania z sieci. A tak niektórych ASO zwodzą. Zobaczylibyśmy wtedy reakcję ASO na taki argument.

        Powodzenia,
        dargli

        Komentarz

        • fajny52
          Ambiente
          • 2008
          • 202

          Czy ktoś z Was ma założone spreżyny wspomagające? Jeśli tak czy nie macie przez to za twarde zawieszenie?

          Komentarz

          • Romecky81
            Ambiente
            • 2011
            • 105

            A jak to ma się z trwałością - na ile taka "wymiana" wystarcza? Zakładam, że po jakimś czasie i te mocniejsze sprężynki siądą...

            Ze wspomagającymi jest podobnie?
            Być może pytanie padło za wcześnie bo większości Wam wymieniono stosunkowo niedawno...

            Komentarz

            • pandzik
              RS
              • 2011
              • 2254
              • Seat

              Zamieszczone przez Maicroft
              Ja dzis mierzylem u siebie i na polowce baku i kilku rzeczach w bagazniku wyszlo 360mm. Ulozyly juz sie, wiec za jakis czas je zareklamuje :lol:
              No wreszcie zmierzyłeś... . 360 to niezły wynik bez gazu i z połówka baku.
              Ja miałem 369 z pełnym bakiem. ASO zmierzyło 374mm, ale może bez koła mierzyli, może bez baku... ??

              Stacyjkę już wymieniłeś? Moja nowa chodzi tak, jak nawet po kupnie auta stara nie chodziła.

              jeszcze tylko klima i drgania auta na wolnym biegu i wyjdę może na prostą.

              Zamieszczone przez michal10381
              Dostałem też informacje iż sprężyny wymieniają w sedanach a w kombi dokładają wspomagacz.
              Nieprawda. Mam nowe sprężynki. I nie chodzi o sedany a liftbacki.


              Zamieszczone przez Romecky81
              A jak to ma się z trwałością - na ile taka "wymiana" wystarcza? Zakładam, że po jakimś czasie i te mocniejsze sprężynki siądą...
              A kto to może wiedzieć? :szeroki_usmiech
              W moim wypadku auto wyjechało tak z fabryki. Pewnie w większości było tak samo. Więc myślę że będzie teraz OK przez dłuższy czas.

              Komentarz

              • Maicroft
                Moderator
                S_OCP MemberModeratorr
                • 2004
                • 25757
                • Audi

                Zamieszczone przez pandzik
                Maicroft napisał/a:
                Ja dzis mierzylem u siebie i na polowce baku i kilku rzeczach w bagazniku wyszlo 360mm. Ulozyly juz sie, wiec za jakis czas je zareklamuje :lol:


                No wreszcie zmierzyłeś... . 360 to niezły wynik bez gazu i z połówka baku.
                Ja miałem 369 z pełnym bakiem. ASO zmierzyło 374mm, ale może bez koła mierzyli, może bez baku... ??

                Stacyjkę już wymieniłeś? Moja nowa chodzi tak, jak nawet po kupnie auta stara nie chodziła.

                jeszcze tylko klima i drgania auta na wolnym biegu i wyjdę może na prostą.
                Wyjme graty z auta (typu wozek,foteliki) zatankuje postawie na prostym placu i zrobie foto ciekawe ile bedzie. Chociaz te rzeczy nie waza wiecej jak 25l paliwa. :roll:


                Do stacyjki nasmarkali i tez dziala lepiej niz nowa, nawet pas juz sie zwija po wymianie i tez jakos inaczej chodzi niz ten pierwszy.
                Spritmonitor.de

                Komentarz

                • pandzik
                  RS
                  • 2011
                  • 2254
                  • Seat

                  Zamieszczone przez Maicroft
                  Do stacyjki nasmarkali
                  Przecież tych elementów sie nie smaruje :!: och te ASO... :P

                  Komentarz

                  • termit886
                    Rider
                    • 2012
                    • 261
                    • Octavia II (1Z3)
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    Koledzy powiedzcie mi ile czekaliście na odpowiedź z SAP w sprawie sprężyn ...?
                    Ja wysłałem do nich maila w niedzielę wieczorem i do tej pory nikt sie nie odezwał... pytam bo jak wysyłałem na początku były problemy z ta ich stroną więc nie wiem czy to dotarło. Co radzicie czekać czy zadzwonić i zapytać czy doszło moje zgłoszenie.

                    Dzieki za info

                    Pozdrawiam

                    Komentarz

                    • marcin1978
                      Drive
                      • 2012
                      • 49

                      Zamieszczone przez termit886
                      Koledzy powiedzcie mi ile czekaliście na odpowiedź z SAP w sprawie sprężyn ...?
                      Na odpowiedz czekałem 2 dni, ale jak nie zrobiłeś pomiarów to wyślą Cię do ASO, tak ja miałem bo ASO nie wysłało zapytania do SAP i nie polecam jechać do sosnowca na pomiary.

                      Komentarz

                      • termit886
                        Rider
                        • 2012
                        • 261
                        • Octavia II (1Z3)
                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                        ale narazie nic mi SAP nie odpisało a ja im tam napisałem żeby mnie skierowali do ASO w woj. ślaskim

                        [ Dodano: Sro 30 Maj, 12 17:39 ]
                        Zamieszczone przez marcin1978
                        Zamieszczone przez termit886
                        Koledzy powiedzcie mi ile czekaliście na odpowiedź z SAP w sprawie sprężyn ...?
                        Na odpowiedz czekałem 2 dni, ale jak nie zrobiłeś pomiarów to wyślą Cię do ASO, tak ja miałem bo ASO nie wysłało zapytania do SAP i nie polecam jechać do sosnowca na pomiary.
                        Wiem bo w Sosnowcu to są partacze i nic Ci nie pomogą... Wychodzą z założenia że jak zgłaszasz usterkę to jesteś intruzem

                        [ Dodano: Sro 30 Maj, 12 17:42 ]
                        Koledzy mam jeszcze jedno pytanko czy na pomiar musze się umawiać w ASO przy salonie gdzie kupiłem auto czy mogę obojętnie do którego zgłosić tą usterkę....???

                        Komentarz

                        • michal10381
                          Drive
                          • 2011
                          • 69
                          • Octavia II combi (1Z5)
                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                          na odpowiedz z SAP czekałem 14h słownie czternaście godzin

                          jak już Cię skierują to raczej jedz tam gdzie auto nabyłeś
                          PS to było pierwsze pytanie jakie mi zadali :lol:
                          A gdzie Pan nabył auto ?

                          Komentarz

                          • Rosomak
                            L&K
                            • 2011
                            • 1365
                            • Octavia II (1Z3)
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                            Zamieszczone przez michal10381
                            to raczej jedz tam gdzie auto nabyłeś
                            Ja też wymieniałem sprężyny tam gdzie kupiłem...
                            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                            Komentarz

                            • Seba79_Szczecin
                              Ambiente
                              • 2011
                              • 231

                              Pomiar możesz umówić w tym ASO, w którym chcesz. Ja kupowałem auto w Mińsku Maz., a pomiary robiłem u siebie w Szczecinie. Ważne jest to, żeby pomiar się odbył i żeby poszło zapytanie do SAP.
                              Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi.

                              nasze auta: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=50170

                              Komentarz

                              • PPrzemek
                                Drive
                                • 2012
                                • 87

                                Nie ma znaczenia, gdzie kupiles auto.
                                Ja kupilem w Poznaniu, a wymienili mi w Rudzie Slaskiej - ale ja skladalem pismo osobiscie z potwierdzeniem na swojej kopii.
                                Pozdrawiam
                                Przemek

                                Komentarz

                                • adamusek
                                  Rider
                                  • 2010
                                  • 331

                                  Zamieszczone przez michal10381
                                  adamusek rozumiem iż SAP zalecił wymiane sprężyn tak?

                                  Ja dziś byłem w ASO i nawet nikt nie chciał mierzyć - my wiemy - padło stwierdzenie potem ksero ksiażki gwarancyjnej i zapewnienie ze skontaktuja sie z SAP i oni zadecydują.

                                  Dostałem też informacje iż sprężyny wymieniają w sedanach a w kombi dokładają wspomagacz.

                                  A post wyżej i kombi i sprężyny wymienione :?
                                  bylem zmierzyli, sprawdzali nacisk na oś, ważyli i przyszła zgoda z SAP na wymiane - w sumie od ręki. Jak pisałem wymienili na nowe twardsze.
                                  Wszystkie pomiary wykonywane z zatankowanym autem po korek jak zaleca SAP.
                                  Prowadzi NaviExpert Lifetime
                                  Ostrzega Yanosik
                                  Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

                                  Komentarz

                                  • michal10381
                                    Drive
                                    • 2011
                                    • 69
                                    • Octavia II combi (1Z5)
                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                    no tak ale z opisu wynika iż u kolegi -adamusek-instalacji LPG brak

                                    więc może i sposób załatwienia sprawy inny :roll:

                                    Komentarz

                                    • termit886
                                      Rider
                                      • 2012
                                      • 261
                                      • Octavia II (1Z3)
                                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                      Koledzy czy po wysłaniu zapytania ze strony SAP przychodził do was na skrzynkę mailową mail z linkiem do jakieś strony gdzie można odczytać odpowiedź od SAP. Bo ja wysłałem już drugi raz otrzymałem info na ich stronie że zapytanie zostało wysłane i że na miala powinnem dostać jakiś link ale nic nie przyszło....

                                      Pomóżcie

                                      Komentarz

                                      • marcin1978
                                        Drive
                                        • 2012
                                        • 49

                                        Link przychodzi na email praktycznie zaraz i możesz przeczytać co napisałeś potem przychodzi drugi email z linkiem do odpowiedzi zresztą do tej samej strony. Ale jeśli miałeś problemy ze stroną to może jakiś problem z komputerem bo mi ta strona w tym czasie jak pisałeś ze jest coś nie tak chodziła dobrze.

                                        Komentarz

                                        • termit886
                                          Rider
                                          • 2012
                                          • 261
                                          • Octavia II (1Z3)
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                          Zamieszczone przez marcin1978
                                          Link przychodzi na email praktycznie zaraz i możesz przeczytać co napisałeś potem przychodzi drugi email z linkiem do odpowiedzi zresztą do tej samej strony. Ale jeśli miałeś problemy ze stroną to może jakiś problem z komputerem bo mi ta strona w tym czasie jak pisałeś ze jest coś nie tak chodziła dobrze.
                                          Masz rację mam problem ale z pocztą na onet, jak w formularzu wpisałem maila mojej żonki to mail z linkiem od SAP przyszedł w trzy sekundy. Ja czekam a podejrzewam że mogłem już dostać odpowiedź tylko mam problem z pocztą i nic do mnie nie dochodzi.

                                          Komentarz

                                          • fajny52
                                            Ambiente
                                            • 2008
                                            • 202

                                            Czy twardość zawieszenia jest taka sama w przypadku sprężyn oryginalnych + sprężyny wspomagające w porównaniu do sprężyn o oznaczeniu 1x pasek biały, 3x pasek żółty nr kat 1K0 511 115 BF?

                                            Komentarz

                                            • l1530s
                                              Classic
                                              • 2011
                                              • 17

                                              Czy ktoś jeszcze ma założone po wymianie sprężyny 1K0 511 115 BE - 1x biała, 2x żółta. ??
                                              Bo z tego co czytam to jestem chyba jedyny z takim oznaczeniem sprężyn.

                                              Komentarz

                                              • Yarwa
                                                Elegance
                                                • 2010
                                                • 915
                                                • BMW

                                                no mi takie zalozyli ale nie przyjalem naprawy, bo oczywiscie tyl siedzial i za tydzien mialem BF

                                                Komentarz

                                                • Rosomak
                                                  L&K
                                                  • 2011
                                                  • 1365
                                                  • Octavia II (1Z3)
                                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                  l1530s, zrobili cię IMO w wałka! Założyli ci o 1 stopień za miękkie w/g twojego wyposażenia! Powinni założyć Ci ....BF 1x biała 3x żółta i nadal nie byłby to "woz drabiniasty"...

                                                  Zamieszczone przez l1530s
                                                  to jestem chyba jedyny z takim oznaczeniem sprężyn
                                                  na to wygląda

                                                  l1530s, zobacz na stronę 29, kolega Yarwa, zamieścił tam wszystkie typy sprężyn z oznaczeniami...
                                                  Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                                  http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                                  Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                                  Komentarz

                                                  • jacekzat1
                                                    Drive
                                                    • 2011
                                                    • 87
                                                    • Octavia II combi (1Z5)
                                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                    Witam. Wczoraj dostałem dodatkowe sprężyny progresywne. Z 368mm od środka koła do błotnika zrobiło się 390mm. Od razu lepiej wygląda.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...